زمان مطالعه: 5 دقیقه

سلام؛ حمید محتشم هستم، نه استاد یا دکتر و یا هر لقب دیگه – فقط حمید محتشم که عاشق ورزش و انسان و زندگیه.

به خونه من (وب سایت) خوش اومدی.

اینجا به صورت مختصر و مفید خودمو معرفی میکنم.

ورزش و زندگی

با ورزش بزرگ شدم و کلی چیز ازش یاد گرفتم. ورزش فقط واسه توسعه توانایی های جسمی و روحی نیست! بلکه بهترین گزینه برای رشد فردیته.

ورزش یادت میده چطور جنگجو، مقاوم، صبور و خلاق باشی، کمکت میکنه در شرایط مختلف زندگی بتونی بهترین تصمیم ها رو بگیری و به جلو حرکت کنی.

اگه دقت کنی اکثر افراد موفق در حوزه های مالی و اقتصادی تاکید میکنن ورزش کنی!

اگه به فلسفه و وجودیت ورزش نگاه کنی، شما رو به کیهان شناسی و دنیای دیگه ای آشنا میکنه که زندگی شمارو متحول میکنه – به زندگی جهان پهلوان تختی، اسطوره بزرگ محمد علی کلی و گرندمستر ایپ من نگاه کن. 

پس ورزش نقش بسزایی در زندگیت داره.

در خونه ام علاوه بر آموزش نکات ورزشی، برنامه تمرینی، سلامتی، لاغری و ارتقاء علمکرد ورزشی به مباحث توسعه فردی هم اشاره میکنم.

واسه همین شمارو به خونه ام دعوت میکنم تا باهم سفر خوبی رو داشته باشیم.

حمید محتشم | Hamid Mohtasham

سعدیا دی رفت و فردا همچنان موجود نیست
در میان این و آن ، فرصت شمار امروز را
سعدی

از ابتدا ...

حمید محشتم

عاشق ورزشم! حد و اندازه نداره، از بچگی ورزش های مختلفی رو شروع کردم و از کودکی به صورت حرفه ای تکواندو کار کردم و تونستم افتخارات رنگارنگی رو کسب کنم.

بخاطر سطحم از 15 سالگی ارشد باشگاه شدم و حرفه مربیگری رو از همون سالها تجربه کردم و با توجه به راهنمایی های اساتید ارجمندم متوجه شدم ورزش یک علم بسیار گسترده ایه و باید اینو یاد بگیرم! به همین دلیل، رشته دانشگاهی تربیت بدنی و علوم ورزشی رو واسه تحصیل انتخاب کردم.

به دانش گرای و بدو شو بلند
چو خواهی که از بد نیابی گزند

ز دانش در بی نیازی بجوی
و گر چند سختیت آید به روی
فردوسی

 

مسئولیت پذیری

حس مسئولیت بزرگی روی شونه هام حس کردم که من کارشناس ورزشم و سلامت و قهرمانی ورزشکارها در دست ما کارشناس هاست؛ پس تصمیم گرفتم به صورت تخصصی اول رشته های المپیکی و بعد رشته های محبوب تر رو با توجه به سابقه خودم در رشته های مختلف بررسی کنم تا اگه کسی در این زمینه راهنمایی خواست، بتونم کمکش کنم.

به صورت حرفه ای علمی و عملی در کنار تیم های مختلف کار کردم به شکلی که در دوران مدیریت پژوهش اسپورت کیکباکسینگ فدریشن لقب “عقابی با دو بال علم و عمل” بهم تعلق گرفت.

حس مسئولیتم بیشتر شد و کار و پژوهشمو گسترده تر کردم و اولین گام این بود که باید تجارب بیشتری رو کسب کنم. دوره های مختلف تخصصی زیادی گذروندم و درکنارش هم تونستم در “گرایش آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی” از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شم.

علم چندان که بیشتر خوانی
چون عمل در تو نیست نادانی
سعدی

سازمان ها

از اونجا که آموزش نقش بسزایی در سلامت و عملکرد ورزشکار و مردم داره، وارد حوزه های تخصصی تر و آکادمی تر شدم از جمله: مدیر پژوهش مرکز تحقیقات ارتوپدی، عضو انجمن علمی آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی دانشگاه تهران، سرپرست انجمن پزشکی ورزشی دانشگاه پیام نور استان تهران، مدرس فدراسیون های پزشکی ورزشی، تکواندو، بدنسازی و پرورش اندام، آمادگی جسمانی و هئیت های ورزشی.

هدف اصلیم به عنوان عضو کوچکی از جامعه ورزشی، کمک به شما در شناخت توانایی هایت، نحوه مراقبت از بدن و رسیدن به سطح مطلوب و عالیه.

فعالیت های علمی و آموزشی

حمید محتشم | حرکت اصلاحی

به گفتار دانندگان راه جوی
به گیتی بپوی و به هر کس بگوی
فردوسی

علم روز به روز در حال پیشرفته و باید خودتو آپدیت کنی؛ واسه همین در دو مجمع علمی معتبر جهانی عضو شدم؛ یعنی کالج پزشکی ورزشی آمریکا (منبع سلامت و بهداشت ورزشی جهان) و انجمن قدرت و بدنسازی آمریکا (سازمان جهانی بدنسازی – منبع بدنسازی جهان) تا بتونم دانشمو در این حوزه زیاد کنم و به شما بهتر خدمت کنم.

به صورت موازی دانش و تجربه ای که کسب کردم رو در سطوح مختلف با سبک و زبان متفاوتی به اشتراک گذاشتم. برای مثال به عنوان ویراستار علمی مجله “پیام پزشکی” فدراسیون پزشکی ورزشی – به عنوان یک منبع معتبر داخلی – نکات ورزشی در حوزه های مختلف رو به گوش شما می رسوندیم.

درکنار نگارش در مجلات آموزشی علمی با افتخار تونستم علم و تجربه اندکمو به بیش از 10،000 مربی و دانشجو به اشتراک بگذارم و 44 اثر علمی رو ثبت کنم، از قبیل: 20 مقاله علمی، 9 طرح علمی پژوهشی زیر نظر وزارت بهداشت، 8 کتاب، 7 مقاله کنفرانسی در حوزه های علوم ورزشی، پزشکی ورزشی و ارتوپدی.

فعالیت های فرهنگی و اجتماعی

حمید محتشم | شبکه دو سیما - برنامه بر فراز الوند

از اونجا که ورزش و فعالیت بدنی، مختص ورزشکاران حرفه ای نیست و امروزه تندرستی و سبک زندگی سالم در جامعه ما فراگیر شده، در جهت ارتقاء سطح سواد عمومی مردم کشور عزیز ایران، در زمینه های مختلف از قبیل تناسب اندام، بدنسازی، علم تمرین و تاثیر ورزش بر سلامت جسم و روان در رسانه های ملی به عنوان کارشناس ورزش و تندرستی فعالیت و بیش از هزار مطلب آموزنده رو ثبت کردم.

برخی از رسانه ها: شبکه های تلویزیونی دو صدا و سیما، بین المللی العالم و سلامت، و هفته نامه سلامت، مجله تناسب و مجله پیام پزشکی.

به امید روزی که بتونیم باهم سطح سلامت و عملکرد ورزشی کشور رو به بالاترین نقطه برسونیم.

نباشد همی نیک و بد، پایدار
همان بِه که نیکی بُوَد یادگار
دراز است دست فلک بر بدی
همه نیکویی کن اگر بِخرَدی
فردوسی

علاقه مندی ها

این همه چیز قشنگ و زیبا تو دنیا هست، مگه میشه بهشون علاقه مند نشد؟ درست فهمیدی، چیزی نیست که دوستش نداشته باشم. طبیعت، ادبیات، مطالعه، نقاشی و… .

به گفته سازمان یونسکو: 21 سواد داریم و باید در قرن 21 هر شخصی این 21 رو بلد باشه! سواد آکادمیک فقط یکیشه! مالی، اجتماعی، ارتباطات، تکنولوژی و… سوادهای مهم دیگه ای هست که هر شخص باید بلد باشه. خب منم گفتم: حمید باید این سوادها رو یاد بگیری و افرادی که ازش خبر ندارن رو آگاه کنی. 

واسه همین در بخش موفقیت و جهان بینی در موردشون حرف میزنم.

ارجاع

برای مشاهده سوابق، بخش رزومه رو مطالعه کن. 

صفحه من در شبکه های اجتماعی و علمی: